Про кафедру

Кафедра теоретичної та промислової теплотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить підготовку

бакалаврів і магістрів за спеціальностями (спеціалізаціями):

144 "Теплоенергетика"

(спеціалізація "Промислова та муніципальна теплоенергетика і енергозбереження")

Випускники отримують повну вищу освіту за цією спеціальністю і кваліфікацію енергетик (за програмою бакалаврської підготовки) або інженер-енергетик, інженер-технолог чи інженер-дослідник (за програмою магістерської підготовки). Рівень вирішуваних професійних завдань випускниками спеціальності лежить у межах від участі у певному виді діяльності до самостійного керівництва цими видами діяльності в галузі енергетики на інженерних та керівних посадах.

Випускники спеціальності - це інженери–теплотехніки широкого профілю, які після адаптування можуть брати участь у виробничо-технологічній, організаційно-керівній, проектній та науково-дослідній діяльності у галузі експлуатації, розробки, впровадження, монтажу, налагодження, технічного обслуговування, ремонту, модернізації теплоенергетичного та теплотехнологічного енерговиробляючого та енергоспоживаючого обладнання, установок та систем: промислових підприємств, будов, житлових масивів; об`єктів агропромислового комплексу та транспорту; теплових та атомних електричних станцій; об`єктів виробництва, транспорту, розподілу енергоносіїв, захисту навколишнього середовища від забруднення матеріальними енергетичними та радіаційними відходами виробництва.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукова діяльність була розпочата з моменту утворення кафедри за рядом напрямів, з яких у 70-х роках скристалізувались три основних:

• тепломасообмін в газорідинних системах (апаратах зануренного горіння);
  • теплопереніс в дворазових термо-сифонних системах;
  • інтенсифікація теплообмінну в плівкових апаратах.

Проведені дослідження дозволили розробити і впровадити в різних галузях промисловості високоефективні термосифонні системи охолодження та нагріву промислових агрегатів, дистилятори, випарювачі та конденсатори.

Цикл робіт “Дослідження та розробка відцентрових дистиляторів для систем регенерації води в пілотованих космічних комплексах” (керівник проф. В.Г. Риферт) відзначено Державною премією України в галузі науки та техніки 1987р.

Під керівництвом Лауреата Державної премії України в галузі науки та техніки (1995р.) та Міжнародної премії АССАД (2000р.)професора М.О. Дикого створена принципово нова технологія “Водолій”, що не має аналогів, та устаткування, яке її реалізує.

У науково-дослідній роботі приймають участь студенти. Їх наукові праці відзначені багатьма нагородами різного гатунку. За період з 1960 р. більше ніж 60 випускників кафедри захистили кандидатські і 8 чоловік докторські дисертації.

На протязі багатьох років кафедра готує інженерів та кандидатів технічних наук для ряду іноземних країн Європи, Азії та Африки і підтримує зв`язки з дослідницькими та навчальними центрами України та інших країн.

Кафедра заснована в 1934р. і увійшла до складу енергетичного факультету Київського індустріального інституту під назвою”Кафедра теоретичних основ теплотехніки”.

В 1951р. за рішенням уряду на кафедрі розпочалася підготовка інженерів за спеціальністю “Промислова теплоенергетика”, а кафедра отримала назву, яку зберігає до нині.

Завідувачами кафедри в різні часи були:

доц. Сердюков П.Т.,
д.т.н., проф. Кичигін М.О.,
к.т.н., доц. Романенко С.В.,
к.т.н., доц. Бутузов О.І.,
д.т.н., проф. Алабовський О.М.
д.т.н., проф. Безродний М.К.