Міжнародний форум "Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу"

з 20 по 23 квітня 2016 року в стінах Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ "КПІ") відбувся Міжнародний форум "Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу".
22 квітня в Центрі культури і мистецтв НТУУ "КПІ" з цього приводу зібралась низка  відомих політиків, видатних науковців, найкращих експертів з ядерної енергетики, екології, радіобіології та радіаційної медицини.

Форум відкрили:
- перший Віце-президент Національної академії наук України член Програмного комітету Форуму Антон Наумовець;
- Президент України (1991 – 1994 рр.) Леонід Кравчук;
- Президент Латвійської республіки (2007 – 2011 рр.) учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Валдіс Затлерс;
- Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак;
- заступник Міністра закордонних справ України Вадим Пристайко;

- заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський;
- голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи народний депутат України Іван Рибак, який зачитав привітання від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія;
- Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігеку Сумі.

Під час Форуму відбулись пленарні засідання:
1) «Чорнобиль і нова стратегія ядерної безпеки світу»,
2) «Уроки Чорнобиля для людства: технологічний, гуманітарний і міжнародний аспекти»,
3) «Завдання остаточного розв'язання ще не вирішених проблем зруйнованого блоку №4 ЧАЕС».

Учасники Форумі ознайомились одразу з двома виставками:
-  виставкою фотографій та графічних робіт, поданих на студентський мистецький конкурс «Чорнобиль: тридцять років по тому»,
- експозицією зроблених у Чорнобилі та Прип’яті фоторобіт відомого польського журналіста, почесного громадянина м. Славутич Вальдемара Сівінського.

В результаті проведення форуму учасники дійшли наступних висновків:
1 - міжнародна співпраця та обмін кращим досвідом у галузі планування, розташування, спорудження та експлуатації об'єктів ядерної енергетики сприятиме підвищенню їх рівня безпеки;
2 - необхідна участь відповідних відомств та регулюючих органів країн з атомними електростанціями щодо  звернення уваги світової спільноти до питання остаточного вирішення проблем Чорнобиля, зокрема до реалізації наступного етапу з перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

висловили впевненість, що міжнародна співпраця та обмін кращим досвідом у галузі планування, розташування, спорудження та експлуатації об'єктів ядерної енергетики сприятиме підвищенню їх рівня безпеки. Крім того, вони закликали відповідні відомства та регулюючі органи країн з атомними електростанціями привернути увагу світової спільноти до питання остаточного вирішення проблем Чорнобиля, зокрема до реалізації наступного етапу з перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. - See more at: http://kpi.ua/node/12493#sthash.N9eeoNgZ.dpuf
тематичних пленарних засідань: «Чорнобиль і нова стратегія ядерної безпеки світу», «Уроки Чорнобиля для людства: технологічний, гуманітарний і міжнародний аспекти», «Завдання остаточного розв'язання ще не вирішених проблем зруйнованого блоку №4 ЧАЕС». - See more at: http://kpi.ua/node/12493#sthash.N9eeoNgZ.dpuf

Відкрив Форум перший Віце-президент Національної академії наук України член Програмного комітету Форуму Антон Наумовець. «26 квітня цього року виповнюється 30 років з того часу, коли світ вперше почув назву Чорнобиль. Вона стала з тієї пори синонімом страшної техногенної катастрофи і величезного екологічного лиха, – наголосив він. – Вплив її відчуло на собі населення багатьох країн, тому наслідки цієї аварії не мають суто української приналежності. Світове співтовариство одержало потужний і жорстокий сигнал того, що «мирний атом», а точніше, атомне ядро при необережному та некваліфікованому поводженні таїть у собі величезну загрозу. Це були непрості 30 років героїчного подвигу великої кількості людей, які пожертвували своїм здоров’ям і навіть своїм життям заради приборкання зруйнованого реактора».

На церемонії відкриття Форуму його учасників вітали Президент України (1991 – 1994 рр.) Леонід Кравчук, Президент Латвійської республіки (2007 – 2011 рр.) учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Валдіс Затлерс, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, заступник Міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи народний депутат України Іван Рибак, який зачитав привітання від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігеку Сумі.

- See more at: http://kpi.ua/node/12493#sthash.N9eeoNgZ.dpuf

- See more at: http://kpi.ua/node/12493#sthash.N9eeoNgZ.dpuf
Відомі політики, видатні науковці, найкращі експерти з ядерної енергетики, екології, радіобіології та радіаційної медицини зустрілися 22 квітня в Центрі культури і мистецтв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» на Міжнародному форумі «Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу». - See more at: http://kpi.ua/node/12493#sthash.N9eeoNgZ.dpuf